Follow

Forum Numerologiczne - Odkryj Symbolikę i Tajemnice Numerologii

Forum o numerologii, kompendium wiedzy numerologicznej, tajniki numerologii, teoria w praktyce, cenne porady doświadczonych pasjonatów numerologii

Książki

Książki o numerologii.

przez Monika » 22 lip 2014, o 23:34

Mam nadzieję, że wybrałam dobre miejsce. :)

Chciałabym spytać: otóż, mam książkę "Liczby Losu" N. Czarmińskiej, ale ostatnio dowiedziałam się, że jej ostatnia książka "Numerologia czasu teraźniejszego" zawiera więcej informacji o numerologii (pomijam poematy). Ja tej książki nie posiadam i teraz mam dylemat- kupić ją, czy nie kupić? Warto, czy nie warto?

Czy możecie mi pomóc? Może ktoś z Was ma te książki i mógłby napisać, jak to z nimi jest? Czym tak naprawdę się różnią pod kątem zawartości?

Z góry bardzo dziękuję. :)

Za ten post autor Monika otrzymał(a) 2 podziękowania: [Wyświetl]
Początkujący

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 11

przez Moris » 24 lip 2014, o 13:45

Mam jedną książkę Czarmińskiej, ale dla mnie autorem, na którym próbowałam swych sił, tzn jego książkach, jest Zylbertal.
Poza tym szczerze, to nie przeczytałam żadnej od dechy do dechy. Przede wszystkim osobiście uczyłam się czegokolwiek ogarniając wszystko sama robiąc analizy, portrety, itd. Chyba najlepszy sposób. Tak mi się wydaje.

Co do Twego pytania - nie mam porównania, nie posiadam dwóch książek Czarmińskiej.

Od siebie mogę dodać, abyś próbowała sama dociekać co i jak, skąd to wzięło się, poczuła wibracje liczb...
Wszechświat jest księgą na­pisaną w języ­ku matematyki - Galileusz

Za ten post autor Moris otrzymał(a) podziękowanie od: [Wyświetl]
Administrator

Zodiak: Waga
Podziękował : 50 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Droga życia: 9

przez Monika » 25 sie 2014, o 12:46

Dziękuję Ci bardzo, Ariadne. :)

Ja zaczynałam z książkami H. Rekusa. Myślę, że są bardzo dobre, bo w pewien sposób otwierają nasze horyzonty- tzn. nie ograniczamy się tylko do numerologii, ale łączymy ją m.in. z astrologią. Poza tym autor opisuje w swoich książkach różne systemy pozaeuropejskie, co też bardzo mi się podoba. Zaprezentowane są różne sposoby wykorzystywania wiedzy numerologicznej.
Bez względu na to, co kto sądzi o tych książkach czy o ich autorze, ja i tak uważam, że są świetne.
Oczywiście później kupiłam jeszcze kilka innych książek, m.in. "Numerologiczny kwadrat Pitagorasa", "Liczby zdrowia" czy "Numerologia chaldejska". No i w międzyczasie zbierałam notatki, informacje z różnych innych źródeł, np. z programów ezoterycznych czy z internetu (głównie to drugie).

Natomiast odnośnie Czarmińskiej- w końcu kupiłam "Numerologię Czasu Teraźniejszego". Jest tam kilka nowych, ciekawych rzeczy (przynajmniej w odniesieniu do "Liczb Losu").
No i są poematy... Powiem szczerze, że na początku mi to trochę przeszkadzało, bo to w końcu ma być książka o numerologii, nieważne, czy wydana pośmiertnie, czy nie. Ale cóż, chodziło o oddanie pewnego rodzaju hołdu autorce... W każdym razie- po pewnym czasie, gdy sobie te poematy przeczytałam, uznałam, że w sumie... fajnie, że są. Generalnie lubię poezję z głębią, taką, w której można odnaleźć życiowe mądrości... Choć jakby się uprzeć, to wszędzie można. :roll: Ale zawsze to coś ciekawego.

Ariadne napisał(a):Od siebie mogę dodać, abyś próbowała sama dociekać co i jak, skąd to wzięło się, poczuła wibracje liczb...

No właśnie, na praktykę jakoś ciągle brakuje mi czasu... :roll: Ale w końcu właśnie w ten sposób ludzie tworzą swoje autorskie metody... Praktyka czyni mistrza.

Za ten post autor Monika otrzymał(a) podziękowanie od: [Wyświetl]
Początkujący

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 11

Powrót do Książki

Tematy bez odpowiedzi

Nowe posty